Vildan KaradenizOrtaokul eğitimini Avusturya Lisesi’nde bitirdikten sonra Lise eğitimini Robert Koleji’nde tamamladı. 1979 yılında  Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümünü bitirdi. Aynı yıl, Anadolu Sigorta’da profesyonel iş yaşamına başladı. 1985 yılına kadar bu kurumda Reasürans departmanında çalışarak müdürlüğe kadar yükseldi.

1986 yılında Eczacıbaşı / Procter & Gamble Sanipak Sağlık Ürünleri firmasına transfer oldu. Dünyada pazarlama alanında devrim yaratarak ürün yönetimi anlayışı getiren ve diğer şirketlere öncü olarak, takip edilen P&G firmasının, Türkiye’de şu anda da lider olan birçok markasına Ürün Müdürlüğü ve Pazarlama Müdürlüğü görevlerini üstlenmiştir.

1986 – 1996 yılların arasında sektörlerinde lider olan Prima, Orkid markalarının Pazarlama Müdürü ve daha sonra Ultra Prima, Orkid, İpana, Ariel, Alo, Pantene, Blendax, Rejoice ve Ace markalarının Reklam Geliştirme Müdürlüğü görevlerini üstlenmiştir. Geçen 10 sene zarfında Türkiye’de pazarlama alanında ilk olan Ultra Prima Yeni Anneler Numune Paketi programının ve Orkid Lise Öğrencilerine eğitim programının kurucusu olmuştur. Daha sonra 1997 – 1999 yılları arasında yine aynı kuruluşta Max Factor&Ellen Betrix markalarının pazarlama müdürü görevini yürütmüştür.

Vildan Karadeniz P&G’den sonra Varan Turizm’de genel müdüre bağlı olarak Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak pazarlama ve halkla ilişkiler projelerinin yanı sıra 110.000 üyesi olan “Varan Miles” müşteri bağlılık programının yöneticiliğini yapmıştır.

Vildan Karadeniz 5 yıl boyunca FED Training’de danışmanlık ve eğitim hizmetleri vermiştir ve kariyerine halen MIDA Institute’ da devam etmektedir.

Uzmanlık konuları: Yönetim Becerileri, Liderlik, Takım Oluşturma ve Geliştirme, Proje Yönetimi, Startejik Planlama, Müzakere Teknikleri, Etkileme – İkna Teknikleri, Çatışma Yönetimi, Zor İnsanlarla Başa Çıkma, İletişim, Pazarlama, Ürün ve Marka Yönetimi, Sunum Teknikleri, Müşteri Merkezli Hizmet, Zaman Yönetimi, Sunum Teknikleri, Rapor Yazma

© Copyright MIDA Institute - Theme by Pexeto