SPK LİSANSLAMA SINAVLARINA HAZIRLIK TESTLERİ (3. Baskı – 2005)Editör: Fatma Güneş
Yazarlar:
Doç. Dr. Erhan Aslanoğlu, Murat Buket, Fatma Güneş, Neşe Yet, Mehmet Altındağ, Osman Yönder, Av.Han Tolga Taş, Av. Özer Yavru ve Gökhan Köse
MIDA Eğitim Dizisi No: 6
Sermaye Piyasası Kurulu’nun (SPK), yılda üç kez düzenlediği lisans sınavları, bankalarda ve aracı kuruluşlarda paramıza yön verenler için hayati önem taşıyor. Bu lisans belgesini alamayanlar Eylül 2006’dan itibaren işlerini kaybetme riskiyle karşı karşıyalar. Üniversite mezunları ise iş başvurularında, bu lisans belgesinin pek çok kapıyı rahatlıkla açabileceği, rekabette öne geçebilecekleri düşüncesiyle sınava giriyorlar. Her sınav döneminde yaklaşık 14 bin kişi bu mücadeleye katılıyor.MIDA Institute ve Scala Yayıncılık işbirliği ile oluşturulan SPK Lisanslama Sınavlarına Hazırlık Testleri kitabı, Temel Düzey ve İleri Düzey’e yönelik olarak hazırlandı. Her biri yeni bir bilgi öğreten toplam 1448 sorunun olduğu kitapta, Temel Düzey bölümünde her bir konu için 5 ayrı testten oluşan 1250 soru, İleri Düzey bölümünde ise 198 fark sorusu bulunmaktadır.

Uygulamanın içinden gelen, banka ve aracı kurumlara yoğun olarak SPK sınavlarına hazırlık eğitimleri veren uzmanlarca hazırlanan ve editörlüğünü Fatma Güneş’in yaptığı kitabın yazar kadrosu şu isimlerden oluşuyor: Doç. Dr. Erhan Aslanoğlu, Murat Buket, Fatma Güneş, Neşe Yet, Mehmet Altındağ, Osman Yönder, Av.Han Tolga Taş, Av. Özer Yavru ve Gökhan Köse.

© Copyright MIDA Institute - Theme by Pexeto