İrem Rona İnanTED Ankara Koleji’ni bitirdi, Ankara Üniversitesi Psikoloji bölümünden 1984 yılında mezun oldu ve İstanbul Tıp Fakültesi Hastanesi – Çapa’da bir yıl staj yaptı.

1985 yılından itibaren aralıksız süren profesyonel çalışma hayatına başladı. Intertoy Eğitim Araçları A.Ş. ve Yüzyıl Psikolojik Danışmanlık Merkezi’nde psikolog danışman olarak çalıştı.

14 yıl Tüyap Tüm Fuarcılık YapımA.Ş.’de ve Artlink Reklam Ajansı’nda Reklam ve Tanıtım Grup Başkanlığı yaptı. 30 farklı sektörün yurt içi ve yurt dışı hedef gruplarına uygun tanıtım ve pazarlama stratejilerini belirledi ve projeleri gerçekleştirdi. 

Zego İletişim Stratejileri Merkezi’nin Proje Koordinatörü olarak çalıştı, farklı sektörden kuruluşların kurumsal iletişim ve medya iletişim stratejilerini belirledi ve projeleri gerçekleştirdi.

Dedeman Holding’e bağlı Bir Kültür Sanat Merkezi’nin Genel Müdürü oldu.

2003 yılında “Türkiye’de İlk Türk Kutu Oyunu’nun yaratıcısı olarak Pictomania Oyun Üretim Merkezi’ni kurdu. Yetişkinlere yönelik ilk Türk kutu oyunu tasarımını yaptı,  üretti ve satışa sundu.

2005 yılından beri MIDA Institute da yönetici ortak olarak çalışmakta, eğitim ve danışmanlık hizmeti vermektedir. 

KURUMSAL EĞİTİM KONULARI:İletişim, Etkileme ve İkna, Müzakere Becerileri, Zor Kişiler ve Zor Durumlarla Başa Çıkmak, Çatışma Yönetimi, Bütüncül (Holistik) Yaklaşım, Fark Yaratan Müşteri Hizmeti, Satış Becerileri,  Satışta Etkileme ve İkna, Değişim ile Gelişim, İnovasyon ve Yaratıcılık, Problem Çözme ve Karar verme, İçsel Motivasyon ve Motivasyon Yönetimi, Konsantrasyon Teknikleri, Proaktif Davranış ve Hedefler, Kişisel Liderlik, Değişim ile Gelişim, Ekip Olma ve Ekip Yönetmek, Mavi Yaka Çalışan Yönetimi, Öncelik Yönetimi ve Planlı Çalışma, Stresle Başa Çıkma ve Duygu Yönetimi

© Copyright MIDA Institute - Theme by Pexeto