Dr. Hüseyin Öcal @ MIDA Institute

Dr. Hüseyin ÖcalFinans ve reel sektörde olmak üzere çeşitli alanlarda 20 yılı aşkın profesyonel tecrübesi mevcuttur. İç denetim, risk yönetimi, finans, proje yönetimi, kredi riski değerlendirme, kredi pazarlama, banka şube yönetimi, gelir güvence ve SOX kanununa uyum konularında uygulamalı deneyime sahiptir. Hem aile şirketi ve uluslararası şirketlerde çalışma  deneyimine sahip olan Öcal, aile şirketi ve kurumsal yönetim üzerine doktora derecesine sahiptir. İlave olarak, kurumsal yönetim derecelendirme lisansı mevcuttur.

Nesilden Nesile Yönetim Danışmanlık şirketini kurarak profesyonel üst düzey yöneticiliği bırakmış ve aile şirketlerinin kurumsallaşması için çalışmaya başlamıştır. Bahçeşehir ve Toros Üniversitelerinde “aile şirketleri ve kurumsal yönetim”, “girişimcilik” ve “risk yönetimi, iç kontrol, iç denetim ve inovasyon” konularında executive MBA programlarında ders vermektedir.

Türkiye Kurumsal Yönetim Derneği’nde aktif görev almaktadır. Aile şirketlerinin kurumsallaşmasına yönelik blog yazarlığı yapmaktadır.

MIDA Institute’da “Aile Şirket ve Kurumsal Yönetim  Programı” nın uzmanı olarak eğitimler vermektedir.

© Copyright MIDA Institute - Powered by Bizminers