Candan Schabio @ MIDA Institute

Candan Schabio1989 yılında ODTÜ Ekonomi’den mezun oldu; iş hayatına bankacılık alanında başladı ve kariyerini araştırma sektörü ekseninde geliştirerek, yurtiçi ve yurtdışında fonksiyonel ve yönetimsel roller aldı.

Fonksiyonel uzmanlık alanları, proje yönetimi, müşteri ilişkileri yönetimi, iş geliştirme ve pazarlama, uluslararası pazarlara giriş olup, araştırma sektöründe olduğu zaman zarfında müşterilerinin pazarlama ve satış alanındaki iş kararlarına katkıda bulunmak üzere “araştırma bazlı aksiyon önerileri” geliştirdi.

Yönetimsel alanda, 15 yıla yakın bir süre orta ve üst düzey yönetici olarak hizmet verdi. Bulunduğu coğrafyalar ve kurumsal hedefler vesilesiyle, farklılıkların yönetimi, değişim yönetimi, çatışma ve kriz yönetimi, performans takibi gibi “odağında insan olan” liderlik ve koçluk uygulamalarında yoğunlaştı.

2010 yılında, kurumsal çerçevede en son yapmış olduğu Nielsen Türkiye Genel Müdürlüğü görevini takiben, kendi eğitim ve danışmanlık şirketi olan AAP’yi kurdu.

Candan Schabio, AAP (All About People) bünyesinde, tamamı tecrübelerine dayanmak üzere, hem yönetici ve uzmanlar için Eğitim programları geliştirmekte, hem de üst yönetime “Interim Yöneticilik” bazında Yönetim Danışmanlığı desteği vermektedir. Bu çerçevede, 2010 yılından itibaren, başta Değişim olmak üzere çeşitli projelere dışarıdan yöneticilik yapmıştır.

Bunların yanısıra, MBA programlarında da Değişim Yönetimi ve Bilginin Karar Almadaki Rolü konularında Öğretim Görevlisi olarak değer yaratmaya çalışmaktadır.

Candan Schabio aynı zamanda MIDA Institute ile stratejik işbirliği çerçevesinde eğitim danışmanlığı vermektedir.

© Copyright MIDA Institute - Powered by Bizminers