Av. Hülya Uygun @ MIDA Institute

Av. Hülya UygunUZMANLIK KONULARI:

Ticaret ve Borçlar Hukuku

Sözleşmeler Hukuku

Ticari İşletme ve Kıymetli Evrak Hukuku

Fikri ve Sınai Haklar

ÖĞRENİM:

1991                     İ.Ü. Sosyal Bilimler Enstitüsü, Yüksek Lisans

1987                     İ.Ü. Hukuk Fakültesi

MESLEKİ DENEYİM :

1993-…                 Uygun Avukatlık Bürosu Kurucu, Yönetici, Avukat, İstanbul Barosuna kayıtlı

2007-2010           Uygun Danışmanlık Hizmetleri Ltd. Şti Yönetici Ortak

1991-1993           Hürriyet Gazetesi Reklam Araştırma Müdür Yardımcısı

1987-1991           İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi Araştırma Görevlisi

Avukatlık Tecrübesi:

  • Serbest, sözleşmeli ve kadrolu avukat olarak başlıca bankalar, finans, inşaat, tekstil ve dış ticaret şirketleri olmak üzere birçok ticari işletmenin avukatlık ve hukuk danışmanlığı hizmetlerini yürüttü.
  • Özel antrepo işletmeciliği, dış ticaret deniz ticareti ve kimya sektöründe faaliyet gösteren bir şirketler grubunun avukatlığını 7 yıl süre ile üstlendi. Bu süreç içerisinde özellikle, deniz ticareti, vergi hukuku, iş hukuku ve idare hukuku alanında deneyimlerini artırdı.
  • İcra ve İflas Hukukunda geniş deneyim sahibidir:
  • Kamuya hizmet sunan bir işletmenin iki yıl süre ile avukatlığını üstlendi. Devlet İhale Kanunu uygulaması hakkında deneyim sahibidir.
  • Tedarikçi bir işletmenin 7 yıl süre ile avukatlığını üstlendi. Genel satın alma şartları sözleşmelerinin hazırlanması konusunda deneyim sahibidir.
  • Bugüne kadar pek çok Türk ve yabancı şirketlerin de içinde bulunduğu birçok ticari işletmenin Hukuk Müşavirliği ve avukatlık hizmetini yürütmüş ve halen yürütmektedir. Ticaret Hukuku alanında geniş bir deneyimi bulunmaktadır.
  • Çalışma ve İş Hukuku alanında takip ettiği pek çok iş davası nedeniyle geniş bilgi ve tecrübesi bulunmaktadır.
  • Sözleşmeler hukuku önemli tecrübe ve geniş bir bilgi sahibidir. Ticari yaşamın pek çok alanına ilişkin sözleşmeleri hazırlamıştır. Özellikle aşağıda yazılı tipte birçok sözleşme hazırlamıştır.
  • Uluslararası alanda tecrübe sahibidir. Almanya’da pek çok hukuk bürosu ile birlikte çalışmaktadır. Ticaret hukuku, joint venture, taşınmaz hukuku tanıma ve tenfiz konularında bu ülkedeki meslektaşları ile pek çok dosya takip etmiş ve hukuki danışmanlık ve avukatlık hizmeti gerçekleştirmiştir.
  • Son yıllarda özellikle çalışma alanını fikri ve sınai mülkiyet oluşturmaktadır. Bu perspektifte işletmelerin yeniliklerinin korunması için tescil ve koruma modelleri oluşturulması konusunda Türk Patent Enstitüsü vekilliği ve hukuki danışmanlık hizmeti vermektedir.

Medeni Hali:

Maltepe Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Oktay Uygun ile evli, iki çocuk sahibidir.

© Copyright MIDA Institute - Powered by Bizminers